W poniedziałek 23 września uczniowie klas maturalnych 4F, 4G i 4K wraz z opiekunami wzięli udział w prelekcji na temat systemu edukacyjnego w Wielkiej Brytanii. Doradztwo edukacyjne odbyło się na auli przy Zespole Szkół Energetycznych w Gdańsku. Spotkanie poprowadziła Pani Monika Więckowska ze szkoły Open Future School, która jest absolwentką Uniwersytetu walijskiego położonego w miejscowości Aberystwyth.

         Uczniowie mieli możliwość poznać najstarszy walijski uniwersytet w Wielkiej Brytanii oraz zaznajomić się z możliwością studiowania za granicą, zasadami rekrutacji, terminem składania aplikacji, a także możliwością finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek.

         Każdy uczestnik mógł jeszcze dziś zgłosić chęć studiowania za granicą poprzez wysłanie aplikacji. Zapraszamy do udziału i czekamy na was w Aberystwyth.

         Dziękujemy Komisji Języka Angielskiego, a w szczególności Panu Wiesławowi Burczyk, za zorganizowanie spotkania i ciekawą lekcję na temat życia studenckiego w Wielkiej Brytanii.