Pierwszy dzień zwiedzania Warszawy w ramach projektu Poznaj Polskę za nami. Uczniowie technikum wraz z opiekunami, Panem Cabanem i Panią Lipiecką, pod opieką biura turystycznego Unitur bezpiecznie dojechali do celu. Zwiedzanie rozpoczęte od Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie przejazd do Muzeum Polskich Żydów - Polin. Pani Agnieszka, nasza pilotka pięknie opowiedziała nam o wielkim Polaku - Janie Karskim.
Wieczorem wspólna obiado-kolacja w restauracji, szybkie zakupy w Złotych Tarasach i przejazd do hotelu. Dzień kończyliśmy w emocjach, których dostarczyłam na reprezentacja Polaków na mundialu.
POZNAJ POLSKĘ - DZIEŃ DRUGI
Bardzo intensywny dzień, pełen niezapomnianych wrażeń. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na spotkanie z Panią przewodnik, która zabrała nas na cmentarz na wojskowych Powązkach. Tam odwiedziliśmy groby ważnych, znanych Polaków, zapaliliśmy znicze przy mogiłach Batalionu "Zośka". Następnie metrem przejechaliśmy do centrum miasta. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zobaczyliśmy odkryte fundamenty Pałacu Saskiego. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, pospacerowaliśmy po Starym Mieście. Dzień kończyliśmy wizytą w Parlamencie RP dzięki życzliwości Pana posła Michała Urbaniaka z Gdyni. Mieliśmy możliwość posłuchania fragmentu obrad na sali plenarnej, podczas których zostaliśmy oficjalnie przywitani przez Panią Wice Marszałek Sejmu RP - Panią Małgorzatę Kidawę-Błońską.
Dzień zakończyliśmy obiado-kolacją w restauracji Kmicic.
Nasz ostatni dzień pobytu rozpoczęliśmy od hotelowego śniadania. Po wymeldowaniu się pojechaliśmy z Panią Agnieszką - naszą pilotką na spacer do Łazienek Królewskich, gdzie między innymi podziwialiśmy Pałac Na Wodzie. Następnie przejechaliśmy do Centrum Kopernika. Spędziliśmy 3 godziny na fantastycznej zabawie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji "Róża" w Płońsku na obiad.
Bardzo udany wyjazd. Mamy nadzieję, że nie ostatni.