Zgodnie z kilkuletnią tradycją naszej szkoły - 6 grudnia - odwiedził naszą szkołę Św. Mikołaj. Wraz z swoimi pomocnikami (nauczyciele, rodzice i uczniowie) w orszaku ruszył odwiedzić naszą Dyrekcję by odpalić święta w ZSE, złożyć życzenia i przekazać skromne podarunki (w tym opłatek na wigilię dla nauczycieli). Zaraz po tym barwny orszak z kolędami na ustach ruszył do pobliskiej Szkoły Podstawowej Nr 69 w Gdańsku, gdzie jak co roku mieliśmy okazję do wspólnej zabawy świątecznej z dziećmi. Bardzo dziękujemy za przyjęcie i gościnę Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 69 w Gdańsku - pani Krystynie Baryś. Była to okazja do animacji zabaw dla dzieci przez naszych uczniów oraz czas radości. Popołudnie spędził Św. Mikołaj odwiedzając klasy naszej szkoły by przekazać im życzenia dobrych przygotowań do świąt i przekazać opłatek na klasowe wigilie. Dodatkowo obserwował, która klasa, uczeń i nauczyciel się najlepiej ubrał z okazji Mikołajek. Werdykt był następujący:
Nauczyciel - p. Katarzyna Cichy
Klasa - 3D
Uczniowie: 1. Szubert Szymon z kl. 1F, 2. Owczarek Maciej z kl. 1E i 3. Radomski Kacper z kl. 3D.
Wyróżnione osoby i klasa zostały nagrodzone przez Radę Rodziców. Prezenty nie ominęły także pracowników szkoły oraz nauczycieli!!! Św. Mikołaj nawet zajrzał na finały Turnieju Rummikuba.
Szczególne podziękowania należą się naszej wspaniałej Dyrekcji za możliwość zorganizowania jak co roku orszaku, Dyrekcji SP 69 w Gdańsku za gościnę, nauczycielom, uczniom i naszym wspaniałym Rodzicom za po raz pierwszy udział w orszaku, za ufundowanie słodkich niespodzianek i nagród w konkursie, Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku za ofiarowanie opłatków.