W dniu 16 grudnia na 2 godzinie lekcyjnej w Zespole Szkół Energetycznych odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA. Nauczyciele języka angielskiego do 6 grudnia zbierali osoby chętne do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Konkurs odbył się na auli widowiskowej i trwał 45 minut. Do Olimpiady przystąpiło 25 uczniów, którzy mieli do rozwiązania 35 pytań testowych i 5 pytań otwartych.

         Organizator Olimpiady w ZSE Pan Wiesław Burczyk przypomniał terminarz konkursu oraz regulamin. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali organizator wraz z Panią Anną Zbytniewską i Panią Anną Deluga. Dzięki zaangażowaniu anglistów a w szczególności Pani Joanny Lipieckiej pozyskano gadżety i dekoracje na konkurs z  biblioteki American Corner w Gdańsku. Każdy uczestnik konkursu otrzymał przypinkę z flagą amarykańską.

         Do 18 grudnia nauczyciele języka angielskiego sprawdzą prace konkursowe a najlepsze wyniki zostaną ogłoszone na Facebook ’u i stronie internetowej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o USA i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

 

Organizator

Wiesław Burczyk

     

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O USA

ETAP SZKOLNY

I miejsce – Igor Doga kl. 4G

II miejsce (ex aequo) – Marek Duszyński kl. 4G, Mateusz Urbański kl. 1Pg

III miejsce (ex aequo)   – Oskar Puć kl. 1Pg, Grzegorz Jabłoński kl. 1Eg

 

Gratulujemy zwycięzcom, nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2019/2020. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, indywidualne wyniki znajdują się u nauczycieli języka angielskiego.

KJA