ENERGETYK, ENERGETYK, ENERGETYK!

Doping dla naszej drużyny wypełniał Stadion Energa Gdańsk. W wielkim finale z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości na medal zaprezentowali się kibice Zespołu Szkół Energetycznych. Ich doping niósł się po stadionie, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych w Europie. Eksplozji pozytywnej energii kibicowania mógłby pozazdrościć Messi, Neymar czy Lewandowski, którzy wcześniej występowali w tym miejscu. Wspólny doping połączył społeczność Energetyka i wytworzył pozytywną energię w naszych zawodnikach.

W wielkim finale rozgrywek pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat odzyskania Niepodległości Polski” wystąpiły najlepsze szkolne drużyny piłkarskie w Gdańsku!
Wśród szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna była ekipa Zespołu Szkół Energetycznych, która w finale pokonała 1:0 drużynę Conradinum. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła drużyna Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku, a czwarte XXIII LO.

Pamiątkowe puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
To wydarzenie zapisze się w historii naszej szkoły. Energetyk odniósł sukces sportowy, zwiększyła się integracja naszych uczniów oraz odkryto nowe talenty!