Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyły się konkursy wzorowane na telewizyjnym „Jeden z Dziesięciu”. W pierwszym etapie zawodnicy po kolei odpowiadają na dwa pytania i przynajmniej na jedno muszą udzielić prawidłowej odpowiedzi. Drugi etap wyłania trójkę finalistów, więc uczestnicy wywołują przeciwników do odpowiedzi. Ostatni trzej gracze, którzy pozostają z „życiami” przechodzą do finału. W finale, by wygrać, trzeba uzyskać jak największą liczbę punktów i pozostać przy życiu.

Najpierw w szranki stanęli przedstawiciele zawodów związanych z szeroko pojętą elektrotechniką i po raz piąty rozegrali Elektrotechniczny „Jeden z Dziesięciu”.

W pierwszym etapie najwięcej uciech miała widownia, gdy uczestnicy (nawet najlepsi) potykali się na najprostszych pytaniach – wiadomo nerwy. Drugi etap to pasjonująca walka pomiędzy Daniłem i obrońcą tytułu Piotrem, z malutką pomocą pozostałych uczestników z klas 4D i 3C. I znów sprawdziło się przysłowie „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”, w ferworze wali zapomnieli o pozostałych cichutko siedzących uczestnikach i do finału przeszli obaj przedstawiciele 2D i ostatni niedobitek z 3C. A w wielkim finale „dwóch na jednego” i taktycznie chłopaki z D wyeliminowali ostatniego z C i sami zajęli dwa pierwsze miejsca.

Godzinę później swoją walkę rozpoczęli informatycy w drugiej edycji Informatycznego „Jeden z Dziesięciu”, ale nie tylko…

Do konkursu prócz siedmiu informatyków stanęło również trzech elektroników. Pierwszy etap jak zwykle nie przyniósł rozstrzygnięć, za to w drugim dużo się działo.

Wywołana do odpowiedzi 3K szybko zrobiła przegrupowanie i zgodnie zaatakowała 2C, skutecznie eliminując z gry elektroników. Następni w kolejności byli „samotni” koledzy z klas informatycznych, no i końcowa rozgrywka 3K kontra 2K, z której zwycięsko wyszli uczniowie 3K opanowując cały finał.

W wielkim finale znów popis taktyki, dwóch Jakubów kontra Wojtek i taka kolejność na „pudle”.

W obydwu finałach zwycięzcy zgodnie zdobyli (jakby się zmówili) po 92 punkty.

Elektrotechniczny wyniki

  1. Adrian Trzaska 2D
  2. Mateusz Benka 2D
  3. Wojciech Soroczyński 3C

Pozostali uczestnicy

Piotr Kołpak 4D

Adam Heimowski 3C

Krzysztof Żuranków 3C

Michał Durajczyk 4D

Bartłomiej Ryszkowski 3C

Danyyil Zholomko  3C

Michał Skrzypkowski 2C

 

Informatyczny wyniki

  1. Jakub Iwaniec 3K
  2. Jakub Urbanik 3K
  3. Wojtek Skrzypkowski 3K

Pozostali uczestnicy

Alan Hebel 4K

Dominik Kamrowski 2F

Daniel Mania 2K

Kacper Szumski 2K

Michał Skrzypkowski 2C

Marcel Koniak 2C

Maciej Wierzbowski 2C