W dniu 14 marca 2023 z okazji Dnia Matematyki w ZSE odbył się Finał Konkursu przeprowadzanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve „Zainwestuj w matematykę”. W finale wzięły udział 4 dwuosobowe zespoły, które zmierzyły się z pytaniami pokazującymi jak matematyka wiąże się z ekonomią, inwestycją, biznesem i finansami. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali i mierzyli się z pytaniami. Publiczność żywo reagowała i uczestniczyła w zabawie, co dodatkowo motywowało uczestników. Po dwugodzinnej zabawie konkurs wygrali uczniowie klasy 2C: Kacper Filipiak i Kamil Dargacz. Drugie miejsce zajął duet z 2G: Kamil Klimko i Cezary Barbucha. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom ufundowane przez Rade Rodziców.

Wręczono również nagrody w Konkursie „Matematyka się rymuje”. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 2P – Anna Rogowska, drugie uczeń z 3C – Ernest Różyński. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła piosenka Oliviera Stalińskiego z klasy 4Fg.

Komisja Matematyki gratuluje wyróżnionym a pozostałym uczestnikom dziękuje za wspólna zabawę. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy, iż opłaca się zainwestować w Matematykę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!.