Przejdź do treści

logo_szkoly.png

Zespół Szkół Energetycznych
Technikum nr 13
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 10

Pedagog szkolny

Szlachetna Klasa

02.12.2019 Aktualności pedagog
Rozpoczynamy akcję Szlachetna klasa, czyli zbiórka produktów dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej  szkoły. Prosimy o produkty z dłuższym terminem ważności (np. mąka, cukier, makaron, kakao, herbatka, nesquik, galaretki, nutella, słodycze, owoce w puszce, bakalie - produkty, których sami potrzebujemy na przygotowanie świąt). Akcja potrwa od 2 grudnia do 12 grudnia 2019r. Produkty prosimy przekazywać pedagogom pok.145 i 315.
Z góry dziękujemy za Wasze wielkie serca!
czytaj dalej
Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

23.11.2019 Aktualności pedagog

21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień - upłynął nam w cudownej przyjaznej atmosferze:)

Na tablicy zawisły hasła motywujące do serdecznych zachowań, a w kolorowe "łapki" można było wpisywać pozdrowienia dla rówieśników, przyjaciół, nauczycieli. 

Żółta "łapka życzliwości" towarzyszyła nam dziś cały dzień i co chwilę wzbogacała się o podpis kolejnej życzliwej osoby:)

czytaj dalej
„HALO jestem” – Młodzieżowy Telefon Zaufania

„HALO jestem” – Młodzieżowy Telefon Zaufania

Jeśli z jakiegokolwiek powodu czujesz, że potrzebujesz porozmawiać z psychologiem, czuj się swobodnie, żeby się z nami skontaktować. Wiemy, że Twoje sprawy wymagają wrażliwego i delikatnego podejścia. Rozmowa to dobry początek do tego, żebyś poczuł się lepiej, a Twoja sytuacja mogła się za jakiś czas poprawić.

czytaj dalej
PIK - Punkt Informacyjno-Konsultacyjny

PIK - Punkt Informacyjno-Konsultacyjny

https://wsparciewgdansku.pl/

czytaj dalej
Jak zbudować silną relację rodzic-dziecko? - Uzależnienie

Jak zbudować silną relację rodzic-dziecko? - Uzależnienie

04.11.2019 pedagog rodzice

Budowanie silnej, opartej na wzajemnym zaufaniu relacji z własnym dzieckiem jest najlepszym co możesz zrobić, aby ustrzec je przed alkoholem. Badania dowodzą, że młodzi mający bliską więź z rodzicami zdecydowanie później sięgają po alkohol, a jeżeli już się na to decydują, mają mniejszą szansę popaść w problemy z nim związane. Z drugiej strony, jeśli relacja jest trudna, a więź słaba, okazyjne picie alkoholu może szybko przerodzić się w poważny problem.

czytaj dalej
Weekendowe zajęcia dla rodziców dojrzewających dzieci

Weekendowe zajęcia dla rodziców dojrzewających dzieci

23.10.2019 pedagog rodzice

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Was - jeszcze w tym roku - na trzy sobotnie spotkania: 16.11, 30.11 i 14.12 w godzinach 9.00-13.00 do Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

czytaj dalej
Zachowanie nastolatków a zmiany w ich mózgu

Zachowanie nastolatków a zmiany w ich mózgu

11.10.2019 pedagog rodzice

Nastolatkowie miewają bardzo zmienne nastroje, bywają wybuchowi i impulsywni, nie zawsze podejmują przemyślane decyzje i ochoczo sięgają po pierwsze używki. Dla niejednego dorosłego jest to naprawdę trudne do zrozumienia i zaakceptowania.

czytaj dalej
INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH  ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

08.10.2019 pedagog rodzice

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.
Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

czytaj dalej
back to top